LECZENIE JASKRY WARSZAWA SECRETS

leczenie jaskry warszawa Secrets

leczenie jaskry warszawa Secrets

Blog Article

Leczenie operacyjne jaskry otwartego kąta to zwykle leczenie polegające na obniżeniu ciśnienia w oku. Wyróżniamy kilka rodzajów operacji obniżających ciśnienie. Ponieważ ciśnienie zależy od ilości specjalnego płynu w oku większość operacji polega na tym aby w kontrolowany sposób zmniejszyć jego ilość lub spowodować aby oko produkowało go mniej. Najbardziej popularna jest trabekulektomia polegająca na wytworzeniu specjalnej drogi odpływu wody ze środka oka. Zadaniem chirurga jest stworzenie odpowiedniego otworu tak aby odpływało z oka tyle wody ile potrzeba. Mniej popularnym, trudnym technicznie zabiegiem, jest zabieg nieprzenikającej skleprektomii gdzie zwiększa się odpływ z oka ale bez wytwarzania w nim dziurki.

Nieco inaczej jest w przypadku jaskry zamykającego się kąta, kiedy dojdzie do jego całkowitego zamknięcia, czyli ostrego ataku jaskry. Charakteryzuje go nagły, silny ból gałki ocznej i głowy, często przypominający migreny. Ponadto występują:

Jeśli na jej drodze znajduje się przeszkoda, ciecz gromadzi się w oku: wzrasta wówczas jej ciśnienie oraz ucisk na nerw wzrokowy, który w konsekwencji zanika.

Aby obniżyć ciśnienie w oku pacjenta, często stosuje się leczenie farmakologiczne. Mimo to, jeśli choroba znajduje się już w zaawansowanym stadium rozwoju, konieczne mogą okazać się operacje chirurgiczne lub leczenie z wykorzystaniem lasera SLT Warszawa to miejsce, w którym mieści się nasza klinika Centrum Oka i w którym leczymy jaskrę za pomocą wspomnianego lasera.

Szczególnie leczenie jaskry warszawa po forty. roku życia, kiedy ryzyko zachorowania na jaskrę rośnie, warto systematycznie odwiedzać okulistę i przeprowadzać badania pod kątem występowania jaskry, by wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości na możliwie wczesnym etapie i podjąć skuteczne leczenie, które zahamuje jej dalszy rozwój.

Niezależnie od tego, czy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie, czy normalne, leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego, ciśnienia wewnątrzgałkowego stanowi ważny parametr diagnostyczno-terapeutyczny i pozwala monitorować stan jaskry.

W wielu przypadkach wśród czynników zwiększających ryzyko zachorowania na jaskrę wymienia się pochodzenie i rasę. Afroamerykanie znacznie częściej chorują na jaskrę z otwartym kątem niż ludzie innych ras, a także są bardziej narażeni na rozwój tego schorzenia w młodszym wieku.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować postęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

badanie szerokości kąta przesączania w badaniu gonioskopowym lub w tomografii przedniego odcinka AS-OCT

Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.

Ceny laserowego leczenia jaskry na świecie Polskie kliniki okulistyczne coraz bardziej popularne dla turystów medycznych Pokaż więcej Autor

W tym celu przeprowadza się szereg badań, a w miarę potrzeby, powtarza się je do momentu uzyskania dobrego i spójnego wyniku wyjściowego.

Warto więc jeść więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Zaleca się także rzucenie palenia, które podnosi ciśnienie krwi i może wywoływać stan zapalny oczu. Warto również uważać na spożywane ilości kofeiny.

Report this page